Статті

Причини підвищення попиту українців на екзотичну плодовоовочеву продукцію: роз'яснює Катерина Звєрєва

Протягом останніх 3 років в Україні фіксується значне зростання попиту на екзотичну плодоовочеву продукцію. На це є одразу декілька причин. Таку думку висловила засновниця агромедіа-агенції Sapienza, директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва в коментарі виданню Агравері. 
«За інформацією аналітиків Української плодоовочевої асоціації (УПОА), збільшення споживання екзотичних фруктів, в першу чергу, пояснюється трендом здорового способу життя, кількість прихильників якого зростає з кожним роком. Це загальносвітовий тренд, і Україна не є виключенням в ньому. Крім того, збільшенню попиту сприяє і підвищення доходів споживачів – сьогодні українці вже можуть дозволити собі екзотичні фрукти та овочі, не задовольняючи потреби свого умовного плодоовочевого кошику лише, так званим, борщовим набором», – говорить Катерина Звєрєва.
Звичайно, що більшість екзотичної плодоовочевої продукції імпортується, а фактором, що впливає на підвищення імпорту фруктів, є відносна стабілізація національної валюти, яка спостерігається протягом останніх років.
Варто зазначити, що наприклад, банани, апельсини, ананаси, мангостани, манго та авокадо вже давно перестали бути екзотикою для українських споживачів – в країні сформувалася стійка культура до їх споживання не тільки у свіжому вигляді, але й у вигляді снеків. А ось лічі, маракуйа, пітахая, карамбола, які наразі набувають популярності в країнах ЄС, досі широко невідомі в Україні.
«Незважаючи на те, що більшість екзотичної плодоовочевої продукції на полицях українських супермаркетів представлена імпортом, в країні вже є певні вдалі спроби з вирощування, наприклад, кавунового огірка, скорцонери, рогатого огірка ківано, кольрабі та мангольду, трюфельної картоплі, фіолетового перцю. На екофермі “Стодола” вирощують і консервують екзотичні банію та кавуновий огірок. фото: facebook Stodola Organic Farm В більшості випадків, обсяги вирощування цих культур в Україні невеликі – фермери тільки «обкатують» технології виробництва, відпрацьовуючи потрібні їм технологічні карти. Втім, низка компаній вже реалізує свою продукцію в рітейлі та розглядає можливості виходу на зовнішні ринки. Успіх же в цьому сегменті бізнесу буде залежати від можливості інвестування виробника не тільки у вирощування, але й у переробку продукції», –додає Катерина Звєрєва.