Статті

Без комунікації відбудеться найжахливіше - не відбудеться нічого і збій Facebook показав це - Катерина Звєрєва

Американські ринки обвалилися слідом за паперами найбільших технологічних компаній США - Facebook, Amazon, Apple, Netflix і Alphabet. У кожної компанії є свої причини для зниження, але інвестори бачать в цьому частину великої картини і передрікають період нестабільності цієї осені.

Що трапилося
Акції найбільших американських компаній впали після новин про збої в роботі Facebook, WhatsApp і Instagram і потягнули слідом американський ринок. Індекс S & P 500 опустився на 1,3%, Nasdaq 100 впав більш ніж на 2%, Dow Jones майже на 1%, NYSE Composite - на 0,73%, пише Forbes.
За лічені години власник Facebook Марк Цукерберг втратив 6,6 млрд доларів капіталізації на біржі, а платформа Telegramm плюс - 50 мільйонів користувачів за 7 годин. Адже його співробітники списувалися саме в цьому месенджері, щоб виправити помилки на сервері.Що це означає
Ринок потягнули вниз акції технологічних компаній. Так звані FAANG - Facebook, Amazon, Apple, Netflix і Alphabet - втратили в цілому $ 243 млрд капіталізації за день, це найбільша втрата ринкової вартості з жовтня 2020 року, пише The Wall Street Journal. «Вони просто такий великий шматок ринку», - сказав Марк Стокле з Adams Funds. - Складно компенсувати таке падіння за допомогою інших 495 акцій з S&P 500».


Одна з причин - в низці поганих новин для компаній зі списку, але в цілому папери техгігантів після істотного зростання з початку цього року були волатильними останні кілька сесій. І погані новини лише частина великої картини. Інвестори бачать, що ростуть прибутковості облігацій, а інфляція прискорюється, що робить в майбутньому папери техкомпаній менш привабливими, крім того, інвесторів непокоїть рішення ФРС згортати програму викупу активів в наступному місяці, написав Bloomberg.

Акції Facebook в ході масштабного падіння ринків постраждали сильніше інших техгігантов, його папери обвалилися більш ніж на 5% (на $ 50 млрд) - з точки зору ринкової динаміки це найгірший день для компанії з жовтня 2020 року. Тут причин дві - збій в роботі найпопулярніших сервісів компанії WhatsApp, Instagram і Facebook. Друга причина - публічні заяви колишньої співробітниці компанії Френсіс Хаген про передачу масиву внутрішньої документації компанії журналісту з The Wall Street Journal. Крім того, WSJ пише, що у вівторок, як очікується, вона дасть свідчення проти компанії перед Конгресом.

Alphabet втратив більше 3%, Amazon - 2,85%, Netflix - 2,6%, Apple - 2,4%, Microsoft - трохи більше ніж 2%.


«Без реклами відбудеться найжахливіше - не відбудеться нічого. Перефразовуючи відомі слова Тома Біскарді, те ж саме можна сказати про комунікації. Збій в системах Facebook, Instagram і What's up наочно показав це »- зазначає Катерина Звєрєва, засновниця агромедіа-агенції Sapienza.media.

"Лояльність, залученість, продажу - це можливість зробити ваш бізнес більш успішним за допомогою інструментів соціальних мереж. Знаходьте свою аудиторію в Україні, ЄС, США, Азії вже сьогодні, завдяки унікальним можливостям по таргетингу реклами в Facebook Ads. Використовуйте штучний інтелект, кастомниє і Look-a-like-аудиторії, показуйте свою рекламу в стрічці, stories, messenger для досягнення кращих результатів "

При цьому прибутковості десятирічних американських казначейських облігацій зросли в понеділок до 1,474% c п'ятничного рівня в 1,464%.
В цілому «тиск на технологічні компанії викликано зростанням ставок, зараз люди розпродають їхні папери, однак падіння не таке сильне, щоб впевнено ставити на їх крах», сказав Reuters старший портфельний менеджер Dakota Wealth Роберт Павлик.

Але інвесторів зараз турбує багато, перераховує стратег Deutsche Bank Джим Райд в записці, яку цитує Bloomberg. «У нас енергетична криза, збої в ланцюжках поставок, висока інфляція, ознаки слабкого зростання і багато розмов про стагфляції», - перераховує він.
Постпандемічне відновлення, схоже, спіткнулося, ціни ростуть, дефіцит пропозиції і енергетична криза загострилися. Інфляція може виявитися не такою скороминущою, як говорили в ФРС, міркує старший аналітик фінансових ринків City Index Фіона Чінкотта. Не додає оптимізму ситуація зі стелею американського держборгу, яка триває в Конгресі - раніше сенатори-республіканці заблокували рішення про підвищення стелі держборгу, а дедлайн за рішенням всю ближче, нагадує The Wall Street Journal.

В результаті ринки і так були волатильними в останні сесії, але багато інвесторів вже заявили, що очікують ще більшою турбулентності в осінні місяці, пише газета.
"
В цих умовах, зазначає Катерина Звєрєва, лояльність, залученість, продажу - це можливість зробити ваш бізнес більш успішним за допомогою інструментів соціальних мереж. "Знаходьте свою аудиторію в Україні, ЄС, США, Азії вже сьогодні, завдяки унікальним можливостям по таргетингу реклами в Facebook Ads. Використовуйте штучний інтелект, кастомні і Look-a-like-аудиторії, показуйте свою рекламу в стрічці, stories, messenger для досягнення кращих результатів ",- впевнена засновниця агромедіа-агенції Sapienza.media.