04 Май 2020

Світовий процес урбанізації стимулюватиме розвиток технологій міського фермерства – Катерина Звєрєва (ВІДЕО)

Сьогодні заради того, щоб стати фермерами вже не потрібно їхати до села та обробляти землю –  стати фермером може будь-хто з мешканців міста, вирощуючи овочі та фрукти просто на дахах своїх помешкань. 

Під час вебінару від Sapienza “Міські фермери – майбутнє сьогодення”, що відбувся 27 квітня засновниця агромедіа-агенції SAPIENZA Катерина Звєрєва разом з співзасновником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком говорили про нові технологічні рішення, інновації, роботизацію та автоматизацію фермерства, а також про екологію мислення та споживання.

Зокрема, під час заходу Катерина Звєрєва зазначила, що до 2050 року дві третини населення світу проживатиме в містах, тому зростаючий процес урбанізації світу буде стимулювати розвиток міського фермерства.

“Міське фермерство напевно буде розвиватися і технології будуть вдосконалюватися, як і економічна доцільність. Але вже зараз можна говорити про те, що відбувається зміна мислення людей: виростити собі сніданок або обід – це цікаво завжди”, – зазначила Катерина Звєрєва.

У свою чергу Валерій Яковенко продемонстрував створену своєю компанією роботизовану міні-ферму, що складається на 95% з вітчизняних комплектуючих. Вартість такої ферми в 3 рази дешевше, ніж її аналог, зібраний із закордонних комплектуючих, зазначив експерт.

“Стратегія розвитку нашої компанії в тому, що ми знаходимо для себе якусь ідею, і ця ідея дозволяє нам знаходити нішеві галузеві рішення. У даному випадку ми знайшли дуже цікаве співтовариство в Штатах. Нас надихнула те, що хлопці роблять, ми вирішили створити подібне, долучиться до цієї спільноти і збирати ферми вже в Україні за тією технологією, що була придумана в Штатах, а тепер розвивається у всесвітньому співтоваристві.

Роботизовані ферми для мене – це своєрідне майбутнє, трохи сьогодення. Світ змінюється. Я бачу, що дійсно є попит на ці технології. З’являються сіті-фермери різного роду. Це можуть бути своєрідні комунальні сади або ферми, розміщені на дахах будівель. Їх дуже багато. Природно і масштаби різні”, – зазначив Валерій Яковенко. 

Детальніше ознаймитися з виступом спікерів вебінару, а також з презентацією унікальної модульної ферми для міста, що вперше презентована італійською компанією Hexagro Urban Farming під час вебінару, можна у нижченаведених відеоматеріалах.

 

SAPIENZA.Media

 

);