20 Дек 2019

Погляд у 2035 рік: Знання і репутація стануть основним капіталом в умовах економіки пост-капіталізму

Вже за 15 років світ буде  дедалі більше позбуватися кордонів, а населення земної кулі відчуватиме себе «громадянами планети» у пост-капіталістичному світі з економікою розподіленого володіння.  Таку думку висловив фахівець Валерій Пекар  під час зустрічі-дискусії «Світ у 2035 році», що відбулася 21 листопада в Києві в рамках програми з підтримки жінок-підприємниць, розвитку жіночого підприємництва та міжнародної торгівлі, з метою збільшення експортного потенціалу України She Exports.

 

Говорячи про тренди майбутнього, Валерій Пекар відзначив, що в розвинених країнах на людей очікують дешеві та якісні блага, а активний клас, до якого будуть відноситися нетократи та освічені пасіонарії буде працювати заради задоволення та самореалізації.

«Основним капіталом в такому світоустрої стануть, перш за все, знання і репутація . Водночас, буде існувати і так званий консьюмтаріат, тобто пасивний клас людей, яких буде задовольняти мінімальний гарантований дохід»,- пояснив Валерій Пекар.

Зазначимо, що на думку засновниці агромедіа-агенції SAPIENZA Катерини Звєрєвої, стратегічним бізнес-активом будь-якої компанії на сьогодні є її ділова репутація. Наявність належної ділової репутації у компанії є підґрунтям довіри на ринку, яка згодом конвертується у «довіру готівкову». 

“Саме позитивна  ділова репутація надає конкурентну перевагу на ринку та розділяє бізнесменів на «успішних» і «не дуже». Проте, формування такої ділової репутації компанії для залучення клієнтів з різних ринкових сегментів є складною, системною роботою, що не робиться протягом одного дня”,- впевнена Катерина Звєрєва. 

У свою чергу, говорячи про причини розриву між активним та пасивним класом, Валерій Пекар зазначив, що хоча й технології, що дозволяють якісно змінити рівень життя людей будуть загальнодоступні, але вони працюють лише разом з людьми певних цінностей та способу мислення – тими, хто прагне і здатний навчатися новому.

Окремо в своєму виступі Валерій Пекар зупинився на структурі, так званої, економіки пост-капіталізму, що буде переважати в світі з 2035 року.

«Ключовим ресурсом стане, так званий, соціальний капітал, що буде будуватися на добрих відносинах та бездоганній репутації людей. При цьому у діловому світі переважати будуть прямі зв’язки без посередників. Основу такого устрою будуть складати нові індустрії як запорука багатства. Справжньою цінністю буде наділено те, , що не можна скопіювати»,- зазначив Валерій Пекар.

Фахівець також виокремив правила, за якими буде існувати пост-капіталізм. Зокрема, це відсутність жодних ієрархій. Крім того, людина буде не керувати структурами, процесами чи проектами, а сама задавати рамки відносин.

«Ключове слово у пост-капіталізмі – «спільно»  Якщо говорити прямо, то потрібно буде думати глобально, а діяти локально, включаючи людей у виробництво, фінансування та володіння та бути пов’язаними з тими, хто розділяє такі підходи. Не бійтеся бути вразливими: жодне добре рішення не буде таким залишатися тривалий час»,- висловив думку Валерій Пекар. 

SAPIENZA

Добавить комментарий

);